Ile kosztują przerzutki rowerowe tylne?

Rower z przerzutkami to najpopularniejszy model. Razem z nim możemy bez problemu pokonywać różne trasy. Przerzutki są obecnie montowane w większości rowerów oprócz tych stylizowanych na retro oraz niektórych rowerów miejskich. Najczęściej przerzutka tylna, na której się skupimy, pozwala na jazdę przez długie lata z ewentualną regulacją, gdy będzie to potrzebne. Gdy jednak szukamy czegoś lepszej jakości albo przerzutka się uszkodziła, powinniśmy zakupić nową. Na jaki wydatek trzeba się wtedy przygotować?

Przerzutki rowerowe tylne dobieramy w zależności od tego, jaki mamy rower. Inne z nich stosowane są w rowerach MTB oraz szosowych. Do rowerów trekkingowych najczęściej stosuje się takie same przerzutki rowerowe jak w przypadku rowerów MTB. Poszczególne modele różnią się przede wszystkim jakością wykonania – te droższe pracują bardziej płynnie i niezawodnie.

Oczywiście, za takie przerzutki będziemy musieli również sporo zapłacić. W związku z tym pojawia się pytanie – jaka cena będzie wystarczająca, aby przerzutki spełniły nasze wymagania? Zapraszamy do sprawdzenia.

Przerzutki rowerowe – jaka marka?

Niewątpliwie najbardziej popularne są przerzutki rowerowe od firmy Shimano. Są one najczęściej stosowane także w nowych rowerach. Oprócz tego możemy spotkać się z przerzutkami firmy SRAM. Zarówno jedna, jak i druga marka ma swoich zwolenników i przeciwników, niemniej jednak pod kątem jakościowym są one podobne.

Shimano oraz SRAM mają produkty zaszeregowane do grup. W zależności od tego, jakie są nasze potrzeby oraz możliwości finansowe, możemy wybrać dla siebie odpowiednie przerzutki.

Przerzutki tylne – ile to kosztuje?

Najtańsza przerzutka rowerowa tylna to koszt około 40 złotych. Tyle zapłacimy za przerzutki Tourney, które oferowane są przez Shimano. Są one dostępne w wersji na hak oraz na śrubę. Więcej będziemy musieli zapłacić za przerzutki z wyższych grup Shimano, na przykład za przerzutki Altus zapłacimy około 77 złotych, natomiast Acera – około 120 złotych. Przerzutki z popularnej grupy Deore to około 140-150 złotych.

Kultowa grupa XT, która wybierana jest przez wymagających użytkowników, to przerzutka w cenie około 200-260 złotych w zależności od jej typu. Najdroższe są przerzutki rowerowe zaliczane do najwyższej grupy XTR wybieranej przez zawodowców i wymagających rowerzystów – hobbystów – to koszt około 400 złotych.

Wobec tego ceny przerzutek rowerowych tylnych są dość zróżnicowane. Możemy więc bez problemu dobrać modele, które spełnią nasze oczekiwania całkowicie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *