Ile kosztują przerzutki rowerowe tylne?

Rower z przerzutkami to najpopularniejszy model. Razem z nim możemy bez problemu pokonywać różne trasy. Przerzutki są obecnie montowane w większości rowerów oprócz tych stylizowanych na retro oraz niektórych rowerów miejskich. Najczęściej przerzutka tylna, na której się skupimy, pozwala na jazdę przez długie lata z ewentualną regulacją, gdy będzie to potrzebne. Gdy jednak szukamy czegoś lepszej jakości albo przerzutka się uszkodziła, powinniśmy zakupić nową. Na jaki wydatek trzeba się wtedy przygotować?

Przerzutki rowerowe tylne dobieramy w zależności od tego, jaki mamy rower. Inne z nich stosowane są w rowerach MTB oraz szosowych. Do rowerów trekkingowych najczęściej stosuje się takie same przerzutki rowerowe jak w przypadku rowerów MTB. Poszczególne modele różnią się przede wszystkim jakością wykonania – te droższe pracują bardziej płynnie i niezawodnie.

Oczywiście, za takie przerzutki będziemy musieli również sporo zapłacić. W związku z tym pojawia się pytanie – jaka cena będzie wystarczająca, aby przerzutki spełniły nasze wymagania? Zapraszamy do sprawdzenia.

Przerzutki rowerowe – jaka marka?

Niewątpliwie najbardziej popularne są przerzutki rowerowe od firmy Shimano. Są one najczęściej stosowane także w nowych rowerach. Oprócz tego możemy spotkać się z przerzutkami firmy SRAM. Zarówno jedna, jak i druga marka ma swoich zwolenników i przeciwników, niemniej jednak pod kątem jakościowym są one podobne.

Shimano oraz SRAM mają produkty zaszeregowane do grup. W zależności od tego, jakie są nasze potrzeby oraz możliwości finansowe, możemy wybrać dla siebie odpowiednie przerzutki.

Przerzutki tylne – ile to kosztuje?

Najtańsza przerzutka rowerowa tylna to koszt około 40 złotych. Tyle zapłacimy za przerzutki Tourney, które oferowane są przez Shimano. Są one dostępne w wersji na hak oraz na śrubę. Więcej będziemy musieli zapłacić za przerzutki z wyższych grup Shimano, na przykład za przerzutki Altus zapłacimy około 77 złotych, natomiast Acera – około 120 złotych. Przerzutki z popularnej grupy Deore to około 140-150 złotych.

Kultowa grupa XT, która wybierana jest przez wymagających użytkowników, to przerzutka w cenie około 200-260 złotych w zależności od jej typu. Najdroższe są przerzutki rowerowe zaliczane do najwyższej grupy XTR wybieranej przez zawodowców i wymagających rowerzystów – hobbystów – to koszt około 400 złotych.

Wobec tego ceny przerzutek rowerowych tylnych są dość zróżnicowane. Możemy więc bez problemu dobrać modele, które spełnią nasze oczekiwania całkowicie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.