Ochraniacze na buty rowerowe – kiedy się przydadzą?

Obuwie rowerowe nie jest w stanie zapewnić idealnej ochrony przed chłodem oraz wilgocią. Właśnie dlatego rowerzyści, którzy jeżdżą w niesprzyjającej aurze, często kupują dodatkowe ochraniacze na buty. Do wyboru mamy obecnie szereg różnych modeli. Co warto zakupić?

W trakcie jazdy na rowerze stopy wychładzają się bardzo szybko. Dlatego powinniśmy również zadbać o nie. Oczywiście, dobre skarpetki będą tutaj najlepsze – na lato powinniśmy wybrać takie z materiału Coolmax, z kolei na zimę świetnie sprawdzą się te z wełny merino. Jednak to czasami za mało i najlepszym dodatkiem będą ochraniacze na buty rowerowe. Jak wybrać te najlepsze?

W sklepach rowerowych czekają na nas ochraniacze różnych typów. Jeśli chcemy zakupić je dla siebie, powinniśmy odpowiedzieć sobie na początku na kilka pytań.

  • Kiedy zamierzamy korzystać z ochraniaczy?
  • Czy zamierzamy jeździć wtedy w deszczu?
  • Czy chcemy ochronić stopy przed zaziębieniem?

W zależności od odpowiedzi na te zapytania będziemy mogli dobrać dla siebie dobre ochraniacze na buty rowerowe, które spełnią nasze oczekiwania w pełni.

Ochraniacze dla osób, którym jest zimno w stopy

Jeśli nie lubisz, gdy zimny wiatr owiewa obuwie podczas jazdy, najlepszym wyborem będą proste ochraniacze przeznaczone do założenia na czubek stopy. Można korzystać z nich nawet podczas chłodniejszych dni od wiosny aż do jesieni. Przed wiatrem najlepiej chronią modele wykonane z membran, ale sprawdzą się też te z elastycznej lycry.

Ochraniacze tego rodzaju posiadają również specjalne wycięcia na bloki rowerowe, dlatego możemy bez problemu korzystać z systemu SPD w swoim rowerze.

Ochraniacze do jazdy w deszczu i w mokrym terenie

Wówczas będziemy potrzebowali ochraniaczy wykonanych z nieprzemakalnego materiału. Oczywiście, same ochraniacze na noski nie wystarczą, dlatego będziemy potrzebowali takich, które osłonią cały but oraz stopę powyżej kostki.

Również ochraniacze tego rodzaju powinny być wykonane z bardzo wytrzymałych materiałów, ponieważ na niesprzyjającym terenie często jesteśmy zmuszeni do zejścia z roweru i przeprowadzenia go, dlatego narażamy ochraniacze na uszkodzenia.

Ochraniacze na zimę

Gdy zamierzamy jeździć na rowerze taką zimą, będziemy potrzebowali ochraniaczy, które nie tylko będą wodoodporne, ale również będą posiadały właściwości termoizolacyjne. Najczęściej zimoweochraniacze na buty rowerowe wykonuje się z neoprenu, który jest też materiałem używanym do szycia kombinezonów dla nurków. Dzięki temu dają one optymalne ciepło. Także mają specjalnie podklejane szwy, by dać optymalną szczelność.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.