Opony trekkingowe – jakie warto kupować?

Dobranie właściwych opon do roweru jest istotne. Nie tylko zapewniają one bezpieczeństwo w trakcie jazdy, ale również odpowiadają za naszą wygodę i przyjemność czerpaną z jazdy. W sprzedaży mamy wiele różnych modeli opon do wyboru. Wśród nich znajdziemy też modele dedykowane do rowerów trekkingowych. Na co powinniśmy zwrócić uwagę przy ich doborze?

Rowery trekkingowe często nazywane są rowerami uniwersalnymi. Projektowane są z myślą o jeździe na różnych terenach – zarówno tych utwardzonych, jak i trudniejszych, ale nie tak trudnych, jak w przypadku rowerów górskich. Na rowerze trekkingowym możemy wyprawiać się bez problemu na dłuższe wycieczki, co możliwe jest też za sprawą odpowiednich opon.

Dobra opona trekkingowa, czyli jaka?

Ze względu na zróżnicowane tereny, po których poruszają się użytkownicy rowerów trekkingowych, opony powinny także odpowiadać ich indywidualnym potrzebom. Dobra opona trekkingowa powinna zapewniać jednocześnie niskie opory toczenia na asfalcie, jak i powinna świetnie trzymać się na nawierzchniach gruntowych. W ten sposób będziemy mogli jeździć komfortowo na każdej nawierzchni.

Oczywiście, również ważne jest, aby dobra opona trekkingowa dawała wysoką wytrzymałość oraz trwałość – nie powinna wymagać szybkiej wymiany ze względu na wytarcie bieżnika, nie powinna być łatwa w przebiciu. Wobec tego opony te często są dość ciężkie, ale za to zapewniają optymalne parametry do jazdy.

Opona Schwalbe Land Criuser – idealna dla rowerów trekkingowych

Do dyspozycji mamy różnego rodzaju opony dla rowerów trekkingowych. Wśród nich znajdziemy również oponę Schwalbe Land Criuser, która została opracowana z myślą o jeździe zarówno na twardej, jak i na bardziej wymagającej nawierzchni. Rekomendowana jest także do rowerów miejskich.

Opona Schwalbe Land Criuser ma specjalny bieżnik, który został opracowany z myślą o wspomaganiu jazdy w każdych warunkach. Jest to opona drutowana z dodatkiem włókien Kewlaru. Została ona również wyposażona w ochronę antyprzebiciową z użyciem specjalnego elastycznego kauczuku o grubości 5 mm. Wobec tego nawet wtedy, gdy najedziemy na ostry element, na przykład na gwóźdź, zabezpieczenie antyprzebiciowe zadziała i tym samym będziemy mogli kontynuować podróż.

Podsumowując, jeżeli poszukujesz odpowiedniej opony przeznaczonej do jazdy na rowerze trekkingowym, model Schwalbe Land Criuser będzie dla Ciebie strzałem w dziesiątkę. Cena jednej opony to tylko około 40 złotych. Dostępna jest ona w szerokiej gamie rozmiarów 28 x 1.40, 28 x 1.60 oraz 28 x 1.75.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.