Pokrowce na rower – ochronią przed czynnikami zewnętrznymi

Trzymasz rower na zewnątrz, na przykład na balkonie? A może przez długi czas przebywa on w garażu? Jeżeli nie chcesz, aby uległ zabrudzeniu i zniszczeniu wskutek narażenia na czynniki pogodowe, zakup pokrowce na rower. Te niedrogie dodatki na pewno będą bardzo pomocne. Jakie pokrowce znajdziemy w sprzedaży i które z nich sprawdzą się najlepiej?

Pokrowce na rower możemy zakupić obecnie w każdym dobrym sklepie rowerowym. Znajdziemy je również w sklepach internetowych. Gdy do wyszukiwarki wpiszemy słowa takie jak „pokrowce na rower”, możemy od razu zauważyć, że do dyspozycji mamy sporo różnych modeli. Wobec tego powinniśmy dobrać je do naszych potrzeb – tego, gdzie rower ma być przechowywany.

W sprzedaży dostępne są:

  • pokrowiec na cały rower – jest nakładany na cały rower, dlatego chroni go dobrze przed czynnikami zewnętrznymi
  • pokrowiec na koła – sprawdzi się do transportu kół rowerowych, na przykład zapasowych czy wtedy, gdy chcemy przewieźć rower w samochodzie
  • pokrowiec na siodełko rowerowe – chroni siodełko przed działaniem czynników zewnętrznych, na przykład deszczu, może też poprawiać komfort jazdy, gdy posiada dodatkową warstwę
  • pokrowiec na składany rower – dobrze sprawdza się do transportu roweru składanego

Wśród powyższych rodzajów pokrowców mamy do wyboru także takie, które przeznaczone są na konkretne typy rowerów, na przykład na rowery szosowe.

Jaki pokrowiec wybrać?

Gdy wiemy, jaki pokrowiec chcemy zakupić, przede wszystkim sprawdźmy dokładniejsze informacje na jego temat. Niestety, nie wszystkie zapewniają wysoką jakość wykonania, dlatego szybko mogą zacząć się niszczyć, na przykład porwą się, będą trudne w wyczyszczeniu, nie będą zapewniały całkowitej szczelności.

Gdy chcemy zakupić pokrowce na rower w całości, zwróćmy uwagę na ich wykonanie. Gdy potrzebujemy pokrowca do transportowania roweru, w takim przypadku najlepiej wybrać model wykonany z lekkiej, ale wytrzymałej tkaniny, który będzie zapinany na zamek. Ważne jest, aby pokrowiec miał dodatkowe rączki do łatwego przenoszenia roweru. Gdy rozłożymy rower, wtedy będziemy mogli bez problemu przewieźć go w pociągu, autobusie, czy umieścić w samochodzie bez obawy o pobrudzenie siedzeń.

Gdy szukamy pokrowca nakładanego na rower, na przykład, gdy chcemy trzymać go na balkonie, zwróćmy uwagę na szczelność tkaniny i możliwość jej zamocowania, aby w razie silnych podmuchów wiatru po prostu nie odleciała.

Ceny pokrowców na cały rower zaczynają się od około 30 złotych, a kończą nawet na 360 złotych za wyższej klasy pokrowce transportowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.